فیلر چیست ؟

فیلر

فیلر یکی از پرکننده هایی می باشد که برای صورت مورد استفاده قرار می گیرد. فیلر شبیه ژل می باشد که برای حجم دادن شیارهایی که در صورت به وجود می آید، مانند چروک های پوست و همچنین برجسته تر کردن گونه ها، لب ها  و … استفاده می شود. بیشتر خانم هایی که از سن سی سالگی عبور می کنند به دنبال روش های برای زیباتر ساختن خود و جوانسازی پوستشان هستند، یکی از این روش ها که امروزه طرفداران بسیاری دارد و بسیار جدید می باشد فیلر است.

نگرانی ها و دغدغه هایی که انسان در طول زندگی دارند موجب چین و چروک هایی در پوست صورت می شود که آنها را می توانید با فیلر از بین ببرید. البته باید بدانید استفاده از این روش فقط برای از بین بردن چین و چروک ها نمی باشد و برای حجم دادن به برخی از اعضای صورت هم استفاده می شود. کاربردهایی که فیلر دارد موجب شده است تا در جهان محبوبیت بسیاری را به دست آورد و ب همین دلیل افراد بسیاری از این روش برای از بین بردن چین و چروک های صورت خود و همچنین زیباتر شدن استفاده می کنند.

 

فیلر

 

فیلر چیست ؟

همانطوری که بیان کردیم بسیاری از خانم ها به دنبال راهی برای زیباتر کردن خود و از بین بردن چین و چروک های خود هستند. آنها برای اینکه چین و چروک های خود را از بین ببرند و همچنین صورت خود را جوانتر و زیباتر سازند می توانند از روش زیبایی فیلر استفاده کنند.

فیلر نوعی ژل پرکننده می باشد که از مواد گوناگونی تشکیل شده است، موادی که در آن استفاده شده طبیعی و مصنوعی می باشد، مواد طبیعی آن از بدن انسان است. باید بدانید آنها دارای غلظت های گوناگونی می باشند، برای از بین بردن چین و چروک های صورت از غلظت های غلیظ آن استفاده می کنند، و همچنین برای برجسته تر کردن اعضای صوت غلظت های پایین آن را به کار می برند. اگر برای برجسته تر کردن اعضای صورت از غلظت های بالا استفاده شود، صورت شما زیبایی خود را تا حدودی از دست می دهد. برای اینکه با انواع فیلر آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه آنها را به طور مفصل تر معرفی می کنیم.

انواع فیلر :

تمامی روش های زیبایی که شما برای صورت خود به کار می برید دارای انواع گوناگونی می باشند، که این روش هم مانند بسیاری از روش های زیبایی دیگر در انواع گوناگونی تولید می شود. انواع فیلر موقتی، نیمه دائمی و دائمی می باشد، هریک از آنها دارای ویژگی های متفاوتی هستند. البته باید دقت داشته باشید که بیشتر پزشکان توصیه می کنند از نوع موقتی آن استفاده کنید تا اگر مایل نبودی بتوانید آن را زا صورت خود خالی کنید. در ادامه برخی از مهمترین ویژگی های آن را بیان می کنیم.

  1. موقتی :

بیشترین استفاده ای که از نوع موقتی آن می شود برای برجسته تر کردن گونه ها، لب ها و از بین بردن چین و چروک های صورت می باشد. فیلر موقتی به تنهایی به دو گروه تقسیم می شود که یکی از آنها از کلاژن ساخته شده و دیگری از اسید هیالورونیک ساخته شده است. بیشترین نوعی که از آن در بازار وجود دارد اسید هیالورونیک آن می باشد، چرا که موادی که در آن به کار رفته است طبیعی می باشد و از مواد موجود در بدن انسان ساخته شده است.

اسید هیالورونیک یکی از مواد طبیعی درون بدن انسان می باشد که در گذر زمان کاهش پیدا می کند و به همین دلیل شما می توانید با استفاده از این روش آن را در بدن خود افزایش دهید. اگر شما از این روش استفاده کنید باید مطمئن باشید که بهترین و امن ترین روش های زیبایی را برای صورت خود به کار برده اید. ماندگاری این روش ۶ تا ۱۲ ماه است و به همین دلیل افراد بسیاری از این روش استفاده می کنند، البته اگر آن را ترمیم کنید مدت ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

 

فیلر

 

  1. نیمه دائمی :

بیشترین استفاده ای که از فیلر نیمه دائمی می شود برای پر کردن خطوطی می باشد که عمیق تر هستند. از آنجایی که ماهیت اصلی این فیلر نیمه دائمی است، امکان دارد بعد از اینکه آن را تزریق کردید نیازمند اضافه کردن و یا روتوش باشد. چرا که شما دو هفته الی سه هفته بعد به خوبی می توانید آن را در صورت خود مشاهده کنید و اگر از نتیجه آن رضایت نداشتید برای اصلاح آن اقدام کنید.

فیلر نیمه دائمی بافت های پوست را تحریک می کنند و بعد از مدتی به خوبی اثرات خود را نشان می دهند،  و اگر شما رضایت نداشتید به راحتی می توانید آن را اصلاح کنید. مدت ماندگاری آن یک تا یک و نیم سال می باشد .

  1. دائمی :

از این نوع فیلر که دائمی باشد بسیار تولید شده است ولی بیشتر آنها دارای عارضه می باشند و به همین دلیل بیشتر پزشکان توصیه می کنند از آنها استفاده نکنید.از آنجایی که به وجود آمدن چین و چروک های صورت موجب شکل گیری بافت هایی تحلیل رفته در پوست می شود، بهتر است که از نوع دائممی این روش استفاده نکنید، چرا که اگر آنها در پوست ذخیره شوند بعد از مدتی حالت گلوله های نامنظمی می گیرند و به طور کلی زیبایی شما را از بین خواهند برد.

اگر شما می خواهید از نوع دائمی این روش استفاده کنید باید بدانید که، در پوست شما در طول زمان چین و چروک های بسیاری به وجود می آید و شما باید برای از بین بردن چین و چروک هایی هم که جدید هستند نزد پزشک بروید. ولی اگر در پوست شما فیلر دائمی وجود داشته باشد نمی تواند جایگزین خوبی برای چین و چروک های جدید باشد و به همین دلیل زیبایی شما از بین می رود.

بنابراین بهترین نوع این روش موقتی آن می باشد. چرا که شما به راحتی می توانید آن را باری دیگر تزریق کنید و اثرات آن بعد از ۶ ماه از بین می رود و در پوست نمی ماند، که خطراتی بسیاری را به وجود آورد.