بوتاکس چیست ؟

بوتاکس چیست ؟

بوتاکس یکی از روش های زیبایی می باشد که به صورت ترکیبی از سم بوتولینوم ساخته شده است. شاید شما نام سم را که بشنوید کمی ترس در دلتان به وجود بیاید، اما اصلا نگران نباشید، چرا که اگر دز بوتاکس اندازه باشد و به صورت کنترل شده از آن استفاده کنید کاملا بی خطر می باشد. اگر شما بوتاکس را به زیر پوست تزریق کنید عضلات آن ناحیه ای که بوتاکس به آن تزریق شده است فلج می شود و به همین دلیل چین و چروک های آن ناحیه از بین می رود و تا مدتی ظاهر شما جوانتر و زیباتر می شود.

استفاده از این روش زیبایی بسیار قدیمی می باشد و به همین دلیل مورد تایید بسیاری از پزشکان قرار گرفته است. به یکی از نکاتی که بسیار باید دقت داشته باشد این است که، برای تزریق بوتاکس باید نزد پزشک بروید. زمانی که این ماده وارد پوست شود عضلات را از کار می اندازد و به همین دلیل چین و چروک های صورت از بین می رود. البته برخی از افراد مانند مادرانی که باردار هستند، مجاز به استفاده از این روش نمی باشند و پزشک به خوبی می تواند تشخیص دهد که آیا این افراد می توانند تزریق را انجام دهند و یا اینکه نمی توانند.

 

بوتاکس

 

کاربرد بوتاکس در زیبایی :

همانطوری که می دانید یکی از مهمترین کاربردهایی که تزریق بوتاکس دارد برای زیبایی می باشد، و به همین دلیل است که بسیاری از افراد به دنبال این روش برای زیبایی می باشند. برا اینکه با کاربردهای زیبایی این روش آشنایی بیشتری داشته باشید برخی از آنها را در ادامه بیان می کنیم.

 1. از پیشرفت چین و چروک هایی که در صورت وجود دارد جلوگیری می کند، از آنجایی که تمامی عضلات صورت انسان در حال حرکت می باشد چین و چروک های بسیاری در نواحی مختلف صورت امکان دارد که به وجود بیاید و با تزریق بوتاکس از پیشرفت آنها جلوگیری می کنید.
 2. خط اخم یکی از خط های صورت می باشد که در افراد بسیاری این خط به وجود می آید چرا که یکی از پرکاربردترین عضلات صورت می باشد و شما می توانید با استفاده از این روش آن را از بین ببرید.
 3. در ناحیه گردن، چانه و دور لب به مدت مرور زمان خط هایی به وجود می آید که می توانید با استفاده از این روش آنها را از بین ببرید.
 4. برخی از لب ها بعد از مدتی گوشه های آویزان پیدا می کنند و با استفاده روش زیبایی بوتاکس می توانید آن را درمان کنید.
 5. خطوطی در اطراف چشم به وجود می آید که به آن خطوط پا کلاغی می گویند، این خطوط باعث می شود زمانی که شما لبخند می زنید چشمهایتان کوچکتر شود که می توانید به وسیله این روش به خوبی این خطوط را از بین ببرید.
 6. بین چهره و ابرو حالت ویژه ای وجود دارد که بد از مدتی چین و چروک هایی در بین آنها به وجود می آید، با استفاده از این روش می توانید حالتی را که بین چهره و ابرو وجود دارد را ترمیم کنید.
 7. برخی از افراد زمانی که می خندند، بیش از حد لثه آنها پیدا می شود، این افراد می توانند با استفاده از این روش از دیده شدن بیش از حد لثه های خود جلوگیری کنند.
 8. یکی دیگر از کاربردهای بوتاکس که طرفداران بسیاری دارد و امروزه به عنوان یکی از بهترین روش های زیبایی از آن استفاده می شود این است که نوک بینی را بالاتر می برد. از این روش افراد زیادی استفاده می کنند تا دیگر عمل جراحی بینی را انجام ندهند.
 9. به طور کلی باید بدانید چین و چروک هایی که در صورت به وجود می آید بر اثر عوامل گوناگون می باشد، این عوامل بر اثر کلاژن سازی پوست، تغییرات سلولی، تماس با نور خورشید و … می باشد که با استفاده کردن از روش زیبایی بوتاکس به راحتی می توانید تمامی چین و چروک هایی که در صورت به وجود می آید را از بین ببرید.

 

بوتاکس

 

کاربردهای درمانی تزریق بوتاکس :

همانطوری که بیان کردیم تزریق بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک های صورت می باشد و از آنجایی که این روش یک روش قدیمی و معتبر است، به همین دلیل افراد بسیاری از این روش زیبایی استفاده می کنند. استفاده از این روش علاوه بر اینکه در زیبایی تاثیر بسیاری دارد، کاربرد درمانی هم دارد که در ادامه برخی از آنها را بیان می کنیم.

 1. افرادی که در کف پاف دست و زیر بغل خود بسیار عرق می کنند می توانند از این روش استفاده کنند تا تعریق آنها از بین برود.
 2. اگر شما از این روش در عضلات کف پا استفاده کنید آن را تحلیل می برد و همچنین ساق پا را کوچک تر می کند.
 3. اگر شما دندان قروچه داشته باشید و تزریق را بوتاکس انجام دهید درد آن را بسیار کاهش می دهد و همچنین حجم عضلات جونده را بسیار کمتر می کند.
 4. کسانی که کجی گردن دارند می توانند از این روش استفاده کنند، چرا که عضلات گردن آنها به خوبی منقبض می شود.
 5. کمر درد یکی از دردهایی می باشد که افراد بسیاری را عذاب می دهد، این دسته از افراد می توانند بوتاکس تزریق کنند.
 6. یکی دیگر از مزایای استفاده از این روش برای کسانی می باشد که بیش از حد پلک می زنند، و پلک زدن آنها غیر قابل کنترل می باشد.
 7. برخی از افرادی که در اسپاسم های گردن خود مشکل دارند می توانند از این روش استفاده کنند و نتیجه عالی آن را مشاهده نمایند.
 8. افرادی که دچار سکته می شوند، دچار سفتی در عضلات اسپاسم خود می گردند و به همین دلیل می توانند از این روش برای درمان استفاده کنند.
 9. شقاق معده به وسیله این روش بسیار بهبود پیدا می کند.
 10. افرادی که مثانه پیش فعال دارند و همچنین پروستات آنها بزرگ می باشد می توانند از این روش استفاده کنند.
 11. به تازگی یکی دیگر از مزایای استفاده از بوتاکس که بسیار استفاده می شود برای درمان افتادگی سینه ها می باشد.